Z okazji 6 grudnia filia biblioteczna w Suchej i biblioteka szkolna zorganizowała zajęcia, gry i zabawy dla dzieci. Wszystko to oczywiście w tematyce świątecznej i mikołajowej. Na uczestników czekało do rozwiązania wiele ciekawych kart pracy oraz łamigłówek. Ponadto w naszej bibliotece pojawiła się nowa wystawka tematyczna książek pt. „Święta, święta, święta...”. Tym razem zaprezentowaliśmy naszym czytelnikom wszystkie książki o tematyce bożonarodzeniowej. Żeby tradycji stało się zadość, jak co roku podczas naszych zajęć mikołajkowych dzieci wspólnie ubrały choinkę, która będzie gościć przez kilka najbliższych tygodni w naszej bibliotece. Przez cały czas do końca grudnia na naszych małych czytelników czekają ciekawe karty pracy o tematyce bożonarodzeniowej. Wszystkich chętnych, którzy chcą poczuć świąteczny nastrój zapraszamy do wspólnej zabawy w bibliotece!
Łączna liczba wyświetleń
poniedziałek, 12 grudnia 2016
poniedziałek, 5 grudnia 2016
Rozstrzygnięcie konkursu "Proszę Państwa, oto miś"
W połowie listopada filia biblioteczna w Suchej wraz z biblioteką szkolną ogłosiła konkurs pod nazwą: „Proszę Państwa, oto Miś”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu misia z plasteliny, modeliny lub masy solnej. Konkurs okazał się hitem, a do naszej biblioteki każdego dnia trafiały nowe coraz piękniejsze misie.
W sumie do udziału w konkursie przystąpiło 63 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. W ten sposób w bibliotece zagościło mnóstwo kolorowych i oryginalnych misiów. Powstała z nich wystawa prezentowana m.in. podczas Dnia Pluszowego Misia. 5 grudnia odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu. Komisja przyznała 3 nagrody oraz aż 8 wyróżnień.
I miejsce - Gabriela Baranowska, kl. III b
II miejsce - Maja Jach, kl. III b
III miejsce - Wiktor Rotuski, kl. I
Wyróżnienia otrzymali:
1. Amelia Cieślak - oddział "Misiaczki"
2. Oskar Stępień - oddział "0"
3. Adam Cieślak - kl. I
4. Maria Owczarek - kl. II
5. Michalina Stolarska - kl. II
6. Patrycja Siek - kl. II
7. Aleksandra Baranowska - kl. IV
8. Anna Majewska - kl. IV
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe pomysły i pracę włożoną w wykonanie swoich misiów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
Kamila Falkowska, Edyta Mróz
W sumie do udziału w konkursie przystąpiło 63 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej. W ten sposób w bibliotece zagościło mnóstwo kolorowych i oryginalnych misiów. Powstała z nich wystawa prezentowana m.in. podczas Dnia Pluszowego Misia. 5 grudnia odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu. Komisja przyznała 3 nagrody oraz aż 8 wyróżnień.
I miejsce - Gabriela Baranowska, kl. III b
II miejsce - Maja Jach, kl. III b
III miejsce - Wiktor Rotuski, kl. I
Wyróżnienia otrzymali:
1. Amelia Cieślak - oddział "Misiaczki"
2. Oskar Stępień - oddział "0"
3. Adam Cieślak - kl. I
4. Maria Owczarek - kl. II
5. Michalina Stolarska - kl. II
6. Patrycja Siek - kl. II
7. Aleksandra Baranowska - kl. IV
8. Anna Majewska - kl. IV
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ciekawe pomysły i pracę włożoną w wykonanie swoich misiów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!
Kamila Falkowska, Edyta Mróz
czwartek, 1 grudnia 2016
Wierszyki domowe
Pani Dyrektor zakupiła do biblioteki książki autorstwa Michała Rusinka "Wierszyki domowe", lekturę klasy II.
Zapraszamy drugoklasistów do biblioteki.
Zapraszamy drugoklasistów do biblioteki.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
