Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 7 czerwca 2015

Cała Polska czyta w bibliotekach


(źródło: www.calapolskaczytadzieciom.pl)

W dniach 01-03 czerwca 2015 r. w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” w szkole w Suchej odbył się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Cała Polska czyta w bibliotekach”.  Do udziału w głośnym czytaniu zaprosiliśmy w tym roku przedstawiciela rodziców - panią Agnieszkę Grzywacz, przedstawiciela Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Białobrzegach – panią Magdalenę Miros, przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach – panią sierżant Ewę Płaszczyńską oraz panią dyrektor Biblioteki Publicznej w Białobrzegach Sylwię Tuzimek.
(źródło: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/ckfinder_pliki/files/xiv%20otcd%20plakat%20A4%20data%20XIV%20OTCD.pdf)

Każdego dnia akcji podczas długiej przerwy zaproszeni goście czytali fragmenty książek polskich pisarzy. Głośne czytanie wzbudziło duże zainteresowanie zarówno dzieci     z oddziału przedszkolnego jak i uczniów klas starszych, co wyrażali długimi i gromkimi brawami.                
                 

Relacja z Tygodnia Bibliotek

Tydzień Bibliotek obchodziliśmy od 8 do 15 maja. Zgodnie z planem każdego dnia na uczniów czekały inne zajęcia.

  • Zabawę rozpoczęliśmy w piątek 8 maja od konkursu plastycznego pt. "Plakat promujący ulubioną książkę”. Dzieci rysowały dowolną techniką okładkę, bohatera lub wybrany fragment z książki, którą przeczytali i uważają za najciekawszą.       
  • W poniedziałek, 11 maja był dzień, który przebiegał pod hasłem "Zagadkowy świat”. Dzieci miały okazję rozwiązywać zagadki o różnej tematyce.
  • 12 maja na dzieci czekały łamigłówki językowe a na odważnych dyktando.
  • W środę uczniowie klas starszych sprawdzali swoje umiejętności matematyczne w zakresie tabliczki mnożenia a młodsi uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne.
  • Czwartek  przebiegał pod hasłem "Mali poeci" - dzieci układały krótkie wierszyki oraz nadawały nowe tytuły znanym wierszom. Tego dnia mogli wykazać się kreatywnością.
  • Piątek - ostatni dzień Tygodnia Bibliotek - miał hasło "Literackie kalambury" .
(źródło: www.sbp.pl)

Wszystkie zadania  były realizowane wspólnie z pracownikiem Filii Bibliotecznej w Suchej - panią Kamilą Falkowską.

sobota, 25 kwietnia 2015

Moja zakładka - zajęcia plastyczne z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej wspólnie z Filią Biblioteczną przygotowały zajęcia plastyczne pod hasłem "Moja zakładka" . Uczniowie z młodszych klas chętnie wzięli udział w zajęciach. Technika tworzenia zakładek była dowolna.Uczestnicy zajęć do wykonania prac używali przede wszystkim kolorowego papieru, pasteli oraz dziurkaczy.


W niedługim czasie powstały przepiękne kolorowe zakładki, które przydadzą się podczas czytania książek. Na zakończenie zajęć dzieci wymieniały się zakładkami, a my- panie bibliotekarki - też otrzymałyśmy kilka prac na pamiątkę.


piątek, 24 kwietnia 2015

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Już po raz kolejny, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, uczniowie pod kierunkiem bibliotekarza szkolnego przygotowali apel z okazji tego święta. Tegoroczne hasło apelu brzmiało:  "Kto czyta, żyje ciekawiej".
Uczniowie klas IV i V przedstawili młodszym kolegom historię tego święta, ciekawostki dotyczące książek i bibliotek oraz zaśpiewali piosenkę "Kolorowa książka".




wtorek, 14 kwietnia 2015

Świąteczna kartka wielkanocna - wyniki konkursu

I miejsce - Amelia Kacprzak kl.III
II miejsce - Wiktor Mróz kl. I b
III miejsce - Elena Bilska kl. III
 
Laureaci konkursu.
 
 
Wyróżnienia:
Natalia Trześniewska kl. V
Dominika Kmieć kl. V
 
 

Uczestnicy konkursu.
 
 

wtorek, 17 marca 2015

ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA - konkurs

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
KARTKA WIELKANOCNA”

1. Cele konkursu:
  • rozwijanie zainteresowań plastycznych dzieci i młodzieży inspirowanych zwyczajami
    i tradycjami Świąt Wielkanocnych,
  • stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej,


2. Uczestnicy:
Konkurs adresowany jest do uczniów PSP w Suchej


3. Warunki uczestnictwa:
Uczestnik konkursu wykonuje jedną pracę w formacie pocztówkowym, A4 lub A5, która może łączyć różne techniki i materiały. Do dekoracji należy wykorzystać  zewnętrzną część kartki oraz wyłącznie własnoręcznie wykonane elementy. W konkursie biorą udział tylko prace wykonane indywidualnie.


4. Zasady przyznawania nagród:
    1) O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje Jury powołane przez Organizatora. Jury oceni prace według następujących kryteriów:
      • zgodność z tematem;
      • kreatywność i wyobraźnia;
      • estetyka wykonania.
    2) Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy.
    3) Laureaci konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy.
    4) Decyzja Jury jest ostateczna i nieodwołalna.
    5) Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na blogu bibliotecznym http://bpspsucha.blogspot.com/ dnia  9 kwietnia 2015 r.
    6) Nagrody i dyplomy zostaną wręczone 13 kwietnia 2015 r.
Organizatorzy: Edyta Mróz, Agnieszka Mazurkiewicz

















KONKURS PLASTYCZNY

ŚWIĄTECZNA KARTKA WIELKANOCNA










Warto wiedzieć:
  • technika dowolna, bez użycia gotowych elementów,
  • format: pocztówkowy, A4 lub A5
  • prace dostarcz wychowawcy lub przynieś do biblioteki szkolnej do 31 marca 2015 r.,
  • do pracy dołącz karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem, napisz z której jesteś klasy i ile masz lat
  • do wygrania atrakcyjne nagrody
  • regulamin konkursu dostępny w bibliotece szkolnej i na bibliotecznym blogu.





Organizatorzy:
             E. Mróz, A. Mazurkiewicz