Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 26 kwietnia 2016

Święto Książki

„Czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach.”

Cycero
dzień książki
Kwiecień to miesiąc, w którym książka ma swoje święto. 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, zaś 23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczennice klasy VI przygotowały apel, podczas którego przybliżyły swoim kolegom i koleżankom historię święta książki, recytowały wiersze których bohaterem była książka. Podczas apelu odbyła się także projekcja filmu pt. "Jak powstaje książka".
Zapominalskim przypominamy prośby książki:
  1. Nie pisz i nie rysuj na mych kartach, bowiem wkrótce będę niewiele  warta.
  2. Nie zaginaj rogów, używaj okładki, na półce mnie stawiaj, dbaj o me okładki.
  3. Kiedy moje kartki wyrwiesz i wyrzucisz, wiedz że wtedy nigdy do nich nie powrócisz.
  4. Gdy ze starości zacznę się rozlatywać spróbuj mnie naprawić, posklejać pozszywać.
  5. Nie czytaj, gdy jadasz, nie brudź mnie rękami, to ci będę służyć całymi latami.

niedziela, 6 marca 2016

Marzenia się spełniają .... , czyli Książki Naszych Marzeń w naszej bibliotece

Nasza  szkoła otrzymała dotację dofinansowanie na zakup książek do biblioteki szkolnej, w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Już od grudnia uczniowie wypożyczają książki zakupione w ramach programu "Książki Naszych Marzeń". W lutym uczniowie klasy V rysowali okładki swoich ulubionych książek, które zakupione były w ramach programu KNM. Wystawę prac można oglądać w bibliotece.

Zapraszamy także do wypożyczania książek.






wtorek, 9 lutego 2016

"Lepszy internet zależy od Ciebie!".


9 lutego 2016 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje.  
Hasło tegorocznych obchodów DBI brzmi "Lepszy internet zależy od Ciebie!". Na całym świecie odbędą się wydarzenia, które mają na celu podkreślenie roli każdego z użytkowników w tworzeniu bezpiecznego i przyjaznego internetu. Nasza szkoła także będzie brała udział w obchodach DBI.
Planujemy następujące działania:
1) kampania informacyjna (gazetki ścienne, plakaty, informacja na stronie internetowej szkoły i na blogu biblioteki szkolnej);
2) zajęcia edukacyjne dla uczniów klasa I-VI;
3) quiz "Bezpieczny internet";
4) gry, zabawy w bibliotece i świetlicy;
5) zamieszczenie relacji z obchodów DBI na stronie szkoły.
Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2016 zostały objęte honorowym patronatem przez Annę Streżyńską, Minister Cyfryzacji oraz przez Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.
Informacje na temat Dnia Bezpiecznego Internetu dostępne są na stronach:
Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z następującymi publikacjami: 
"Elementarz dla rodziców" - porusza on zagadnienia nowoczesnych technologii i zagrożeń z nimi związanych

wtorek, 26 stycznia 2016

Babcię, Dziadka mieć - szkolne eliminacje konkursu recyatatorskiego

20 stycznia 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego "Babcię, Dziadka mieć". W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas I - VI. Pod ocenę brano dobór repertuaru, wyrazistość mowy, interpretacja tekstu oraz wrażenie ogólne. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się pięciu uczniów:
1. Michalina Stolarska - kl. I a
2. Alicja Pałczyńska - kl. I b
3. Zofia Krzemińska - kl. III
4. Aleksandra Karolewska - kl. V
5. Luiza Kacprzak - kl. VI

Wyróżnienia otrzymali:
1. Marcelina Stolarczyk - kl. I a
2. Mikołaj Sołtys - kl. II a
3. Wiktor Mróz - kl. II b

Organizatorem konkursu była p. Ewa Pawlak

wtorek, 12 stycznia 2016

388. rocznica urodzin Ch. Perrault'a

 


(źródło: https://poema.pl/kontener/12905-charles-perrault )




12 stycznia 1628 r. w Paryżu urodził się Charles Perrault. Zmarł 16 maja 1703 r.
 Dzisiaj obchodzimy 388. rocznicę urodzin tego francuskiego baśniopisarza.

Jego dzieła to:
  • "Czerwony Kapturek",
  • "Śpiąca królewna",
  • "Kopciuszek",
  • "Kot w butach",
  • "Knyps z czubkiem",
  • "Ośla Skórka",
  • "Sinobrody",
  • "Paluszek",
  • "Wróżki".

poniedziałek, 4 stycznia 2016

Wyniki konkursu "Najciekawszy łańcuch choinkowy"

22 grudnia rozstrzygnęliśmy konkurs bożonarodzeniowy pt. „Najciekawszy łańcuch choinkowy”. Wpłynęło do nas dużo ciekawych prac. W konkursie wzięły udział dzieci w różnym wieku – od przedszkola po uczniów starszych klas. Wybór był trudny, ale staraliśmy się brać pod uwagę przede wszystkim oryginalność i niepowtarzalność pomysłu.  

I miejsce zajęła Patrycja Siek (klasa I)
II miejsce zajął Wiktor Mróz (klasa II)
 III miejsce zajęła Elena Bilska (IV klasa)

Wyróżnione zostały trzy prace: 
Marceliny Stolarczyk (klasa I), 
Piotra Wójtowicza (Misiaczki), 
Patrycji Sobień (klasa VI). 


Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy. Ponadto zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci przyborów szkolnych, a osoby wyróżnione książeczki.

czwartek, 17 grudnia 2015

Laureaci konkursu rodzinnego "Stroik Bożonarodzeniowy"

Dzisiaj ogłoszone zostały wyniki konkursu rodzinnego na najładniejszy/najciekawszy stroik bożonarodzeniowy.  Na konkurs wpłynęło 20 prac, które były oceniane przez komisję konkursową (p. E. Mróz, p. E. Pawlak i p. I.Zych).
Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Karolina Pełka kl. III
II miejsce - Anna Majewska kl. III
III miejsce - Zosia i Piotr Krzemińscy kl. III i kl. II b
Laureaci konkursu.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy wykonane przez organizatorów konkursu.

   Wyróżnienia
  • Mikołaj Sadzik kl.III
  • Klaudia Dąbrowska kl. I a 
  • Patrycja Siek kl. I b
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Uczestnikom konkursu gratulujemy wyobraźni oraz znajomości najróżniejszych technik plastycznych. Dziękujemy za zainteresowanie konkursem.

Organizatorzy